Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02748-HW-ALBR-087
MF # 440G-S36005
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Series | 440G-S |
| Actuator Included | Yes |
| Range | Spartan |
| Actuator Type | Standard |
| Safety Contacts | 2NC |
| Conduit Entry | M20 |
| Auxiliary Contacts | 1NO |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 58mm |
| Width | 35mm |
| Depth | 120mm |
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 23 → 32 A Motor Protection Circuit Breaker
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 3 Phase, 400 V ac, 2.3 A, PowerFlex 40 Series
Allen Bradley 1769 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1500 Series, Digital
Allen Bradley PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, Keyed Actuator Included, Stainless Steel
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 2m, NO/NC, Straight
Allen Bradley 1766 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1400 Series, Digital, Relay, 120 V ac, 240 V ac
Allen‑Bradley 1762-L24BWAR MicroLogix 1200 24
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 10-Input, Digital Input
Allen‑Bradley 20AB4P2A0NYYACG0 PowerFlex 70 A
Allen Bradley Micro 800 Series PLC Power Supply for Use with Micro800 Series
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley 1762 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1100 Series, MicroLogix 1200 Series, MicroLogix 1400
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc
Allen Bradley Micro820 Series PLC CPU for Use with Bulletin 2080, Relay Output, 12-Input, Analogue, DC Input
Allen Bradley 1746 Series PLC Power Supply for Use with SLC 500 Series, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing, 2NC, M12
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch