Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02733-HW-ALBR-072
MF # 440T-MSALE100A
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Lock Style | Keyed |
| Lock Type | Interlock |
| Actuator Included | Yes |
| Connection Type | Screw |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Range | Prosafe |
| Number of Head Directions | 1 |
| Series | 440T |
| Depth | 34mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Length | 151mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Width | 48mm |
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 22 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley 440R / Guardmaster SI Safety Monitoring Safety Relay, 24V dc, Dual-Channel, 2 Safety Contacts
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC, Keyed Actuator Included, Glass Filled PBT
Allen Bradley Micro 850 Starter Pack - Lite Series PLC CPU Starter Kit for Use with Micro 800 Controllers
Allen Bradley 1746 Series PLC Power Supply for Use with SLC 500 Series, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley Micro 800 Series Isolated Serial Port for Use with Micro800
Allen Bradley Inverter Drive, 11 kW, 3 Phase, 400 V ac, 24 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc
Allen Bradley PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1500 Series, Analogue
Allen Bradley 2080 Series PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue, 0 → 10 V
Allen Bradley 1747 Series PLC Power Supply for Use with RSLogix 500
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, 28-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Guardmaster 440G-MT Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc, Actuator Included
Allen Bradley Inverter Drive, 18.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 37 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 1756-L Series Logic Controller for Use with PLCs - Programmable Logic Controllers
Allen Bradley 1 Button Safety Two Hand Control Switch, Black, Yellow, 800Z Series
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Relay Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen Bradley Display Module for Use with Micro820 Controller
Allen Bradley 1766 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1400 Series, Digital, Relay, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440C-CR30 Series Safety Controller, 22 Safety Inputs, 4 Safety Outputs, 24 V dc
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch