Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02757-HW-ALBR-096
MF # 22B-D2P3N104
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Power Rating | 0.75 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 400 V ac |
| Current Rating | 2.3 A |
| For Use With | AC Motor, Fans, Pumps, Conveyor |
| Series | PowerFlex 40 |
| Field Bus Communication Type | ModBus |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 400Hz |
| STO | No |
| Control Panel | Yes |
| Interface | Ethernet |
| Overall Width | 100mm |
| Overall Length | 180mm |
| Overall Depth | 136mm |
Allen Bradley PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue
Allen Bradley Guardmaster ATEX 440K Safety Interlock Switch, 2NC, Keyed Actuator Included, Glass Filled PBT
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 30 A, 15 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, Micro M12
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 3m Cable
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, Plastic Housing, 2NC, 10m Cable
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Relay Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 2m, NO/NC, Straight
Allen Bradley Guardmaster 440G-MT Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc, Actuator Included
Allen‑Bradley 20AB4P2A0NYYACG0 PowerFlex 70 A
Allen Bradley Inverter Drive, 2.2 kW, 3 Phase, 480 V ac, 6 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 2711P Series Touch Screen HMI - 15 in, LCD, TFT Display, 1024 x 768pixels
Allen‑Bradley 1762-L24BWAR MicroLogix 1200 24
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 11 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley 100-E Contactor, 100 → 250 V dc Coil, 3-Pole, 190 A, 90 kW, 1NO + 1NC, 400 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing, NC, 2m Cable
Allen Bradley Guardmaster Actuator for Use with TLS-GD2 Interlock Safety Switch
Allen Bradley 100 Series 100K Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 12 A, 5.5 kW, 3NO, 690 V ac
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch