Industry We Serve
Solutions We Provide
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02730-HW-ALBR-069
MF # 100-C23EJ10
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Coil Voltage | 24 V dc |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Contact Current Rating | 23 A |
| Power Rating | 11 kW |
| Series | 100C |
| Range | 100 Series |
| Function | Motor Control |
| Normal State Configuration | 3NO |
| Number Of Auxiliary Contacts | 1 |
| Width | 45mm |
| Length | 81mm |
| Depth | 86.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
Allen Bradley Inverter Drive, 0.4 kW, 3 Phase, 400 V ac, 1.4 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 100 Series 100K Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 12 A, 5.5 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 28-Input, AC, DC Input
Allen Bradley 1769 Series PLC Power Supply for Use with Compact I/O Module
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 12 A, PowerFlex 40 Series
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, 2m Cable
Allen Bradley 1746 Series PLC Power Supply for Use with SLC 500 Series, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley Allen-Bradley Contactor, 100 to 250 V ac/dc Coil, 3-Pole, 460 A, 1NC + 1NO
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 230 V ac Coil, 3-Pole, 16 A, 7.5 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440G-S Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc, Actuator Included
Allen Bradley 1 Button Safety Two Hand Control Switch, Black, Yellow, 800Z Series
Allen Bradley 2080 Series PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue, 0 → 10 V
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 10-Input, Digital Input
Allen Bradley Micro 850 Starter Pack - Lite Series PLC CPU Starter Kit for Use with Micro 800 Controllers
Allen Bradley Display Module for Use with Micro820 Controller
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch