Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02736-HW-ALBR-075
MF # 25B-D6P0N114
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Power Rating | 2.2 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 480 V ac |
| Current Rating | 6 A |
| For Use With | Networked Machine |
| Series | PowerFlex 525 |
| Field Bus Communication Type | DeviceNet |
| IP Rating | IP20, IP30 |
| Output Frequency | 500Hz |
| STO | Yes |
| Drive Type | Vector Control |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Filter Included | Yes |
| Control Panel | Yes |
| Overall Depth | 172mm |
| Function | Motor Control |
| Special Features | Enhance Safety, Excellent Reliability, Flexible Control |
| Interface | Ethernet |
| Standards Met | ACS 156, ATEX, CE, CE Marine (RINA), C-Tick, cUL, GOST R, KCC, RoHS, Semi F47, TUV, UL |
| Overall Length | 72mm |
| Overall Width | 152mm |
Allen Bradley 1769 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1500 Series, Digital
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 37 A, 18.5 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440-R Series Output Module, 0 Inputs, 5 Outputs, 24 V dc, 4NO/1NC
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC/1NO, Tongue Actuator Included, Metal
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 28-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, Keyed Actuator Included, Stainless Steel
Allen Bradley PanelView 800 Touch Screen HMI - 10 in, TFT LCD Display, 800 x 600pixels
Allen Bradley Micro 800 Series Isolated Serial Port for Use with Micro800
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 30m, 2NO/2NC, Straight
Allen Bradley 1762 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1100 Series, Analogue
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 480 V ac, 13 A, PowerFlex 4M Series
Allen Bradley 2080 Series PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue, 0 → 10 V
Allen Bradley 100 Series 100K Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 12 A, 5.5 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, Plastic Housing, 2NC, 10m Cable
Allen Bradley Guardmaster 440N Safety Relay, 24V ac, 2 Safety Contacts
Allen Bradley 1766 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1400 Series, Digital, Relay, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley PanelView 800 Series PanelView 800 Touch Screen HMI - 7 in, LCD TFT Display, 800 x 480pixels
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley 1756-L Series Logic Controller for Use with PLCs - Programmable Logic Controllers
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch