Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02745-HW-ALBR-084
MF # 100S-C23EJ23C
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Coil Voltage | 24 V dc |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Contact Current Rating | 23 A |
| Series | 100S-C |
| Function | Safety |
| Normal State Configuration | 2NO + 3NC |
| Auxiliary Contact Configuration | 2NO + 3NC |
| Number Of Auxiliary Contacts | 5 |
| Width | 45mm |
| Length | 81mm |
| Depth | 125.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Pole and Throw Configuration | 3P |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 3 Phase, 400 V ac, 2.3 A, PowerFlex 4 Series
Allen Bradley SLC 500 Series PLC CPU for Use with SLC 500 Series, Digital Output, Digital Input
Allen Bradley 1761 Series PLC Cable for Use with MicroLogix Series, RS232
Allen Bradley 440R / MSR125H/HP Two Hand Control Safety Relay, 24V ac/dc, Dual-Channel, 2 Safety Contacts
Allen Bradley Inverter Drive, 4 kW, 3 Phase, 400 V ac, 10.5 A, PowerFlex 40 Series
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Lock, 24V ac/dc
Allen Bradley Guardmaster 440G-MT Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc, Actuator Included
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing, NC, 2m Cable
Allen Bradley 1756-L Series Logic Controller for Use with PLCs - Programmable Logic Controllers
Allen Bradley 1769 Series PLC Power Supply for Use with Compact I/O Module
Allen Bradley 1 Button Safety Two Hand Control Switch, Black, Yellow, 800Z Series
Allen Bradley Inverter Drive, 3.7 kW, 3 Phase, 400 V ac, 8.7 A, PowerFlex 4 Series
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen Bradley Inverter Drive, 2.2 kW, 3 Phase, 480 V ac, 6 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 28-Input, Digital Input
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 18.5 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley Guardmaster 440C-CR30 Series Safety Controller, 22 Safety Inputs, 4 Safety Outputs, 24 V dc
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch