Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02724-HW-ALBR-063
MF # 100-C30EJ00
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Coil Voltage | 24 V dc |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Contact Current Rating | 30 A |
| Series | 100C |
| Range | 100 Series |
| Power Rating | 15 kW |
| Function | Motor Control |
| Normal State Configuration | 3NO |
| Width | 45mm |
| Length | 81mm |
| Depth | 104mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
Allen Bradley 440R / MSR55P Speed/Standstill Monitoring Safety Relay, 230V ac, Dual-Channel, 3 Safety Contacts
Allen Bradley PanelView 800 Touch Screen HMI - 10 in, TFT LCD Display, 800 x 600pixels
Allen Bradley 100-E Contactor, 100 → 250 V dc Coil, 3-Pole, 190 A, 90 kW, 1NO + 1NC, 400 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440C-CR30 Series Safety Controller, 22 Safety Inputs, 4 Safety Outputs, 24 V dc
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 15 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen‑Bradley PowerFlex DC Drive 230V AC 3 HP
Allen Bradley 2711P Series Touch Screen HMI - 15 in, LCD, TFT Display, 1024 x 768pixels
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 7.5 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley 1 Button Safety Two Hand Control Switch, Black, Yellow, 800Z Series
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, 120 → 240 V Supply, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen Bradley Micro 800 Series Isolated Serial Port for Use with Micro800
Allen Bradley Inverter Drive, 18.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 37 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 480 V ac, 13 A, PowerFlex 4M Series
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Lock, 24V ac/dc
Allen‑Bradley 1762-L24BWAR MicroLogix 1200 24
Allen Bradley Temperature Monitoring Relay, DPST, DIN Rail
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, 28-Input, AC, DC Input
Allen Bradley 440R / Guardmaster SI Safety Monitoring Safety Relay, 24V dc, Dual-Channel, 2 Safety Contacts
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch