Industry We Serve
Solutions We Provide
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02694-HW-ALBR-033
MF # 440N-S32015
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Supply Voltage | 250 V ac, 300V dc |
| Safety Contacts | NO/NC |
| Housing Material | Plastic |
| Connection Type | 3m Cable |
| Actuator Type | Magnetic |
| Sensor Principle | Magnetic |
| Safety Category | 3 |
| Actuator Included | Yes |
| Range | Sipha |
| Switching Distance | 9 mm |
| Series | 440N |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 19mm |
| Depth | 82mm |
| Width | 19mm |
Allen Bradley 100-E Contactor, 100 → 250 V dc Coil, 3-Pole, 400 A, 200 kW, 1NO + 1NC, 400 V ac
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 7.5 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley 23 → 32 A Motor Protection Circuit Breaker
Allen Bradley Inverter Drive, 2.2 kW, 3 Phase, 480 V ac, 6 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Guardmaster 440N Safety Relay, 24V ac, 2 Safety Contacts
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC/1NO, Tongue Actuator Included, Metal
Allen‑Bradley PowerFlex DC Drive 230V AC 3 HP
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 6-Input, Digital Input
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 480 V ac, 13 A, PowerFlex 4M Series
Allen Bradley 1 Button Safety Two Hand Control Switch, Black, Yellow, 800Z Series
Allen Bradley Guardmaster 440P Series Roller Plunger Interlock Switch, 2NO/2NC, IP66, 4PST, Metal Housing
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen‑Bradley 20AB4P2A0NYYACG0 PowerFlex 70 A
Allen Bradley 100S-C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 2NO + 3NC, 690 V ac
Allen Bradley Micro 800 Series PLC Power Supply for Use with Micro800 Series
Allen Bradley 1747 Series PLC Power Supply for Use with RSLogix 500
Allen Bradley 2711P Series Touch Screen HMI - 12.1 in, LCD, TFT Display, 1280 x 800pixels
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, Plastic Housing, 2NC, 10m Cable
Allen Bradley Guardmaster ATEX 440K Safety Interlock Switch, 2NC, Keyed Actuator Included, Glass Filled PBT
Allen Bradley Inverter Drive, 11 kW, 3 Phase, 400 V ac, 24 A, PowerFlex 525 Series
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch