Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02718-HW-ALBR-057
MF # 440K-H11145
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Lock Style | Keyed |
| Normal State Configuration | 2NC |
| Lock Type | Interlock |
| Actuator Included | Yes |
| Safety Contacts | 2NC |
| Maximum AC Voltage | 240V |
| Maximum DC Voltage | 250V |
| Connection Type | M20 |
| Housing Material | Glass Filled PBT |
| Range | Trojan 5-EX |
| IP Rating | IP67 |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Number of Head Directions | 4 |
| Series | 440K |
| Width | 32mm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Length | 95mm |
| Maximum Current | 2 A, 6A |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Depth | 52mm |
Allen Bradley Inverter Drive, 11 kW, 3 Phase, 400 V ac, 24 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 523 Series
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 480 V ac, 13 A, PowerFlex 4M Series
Allen Bradley 1769 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1500 Series, Digital
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 30m, 2NO/2NC, Straight
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 7.5 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley Guardmaster 440G-S Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc, Actuator Included
Allen Bradley Temperature Monitoring Relay, DPST, DIN Rail
Allen Bradley 1 Button Safety Two Hand Control Switch, Black, Yellow, 800Z Series
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 28-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, 120 → 240 V Supply, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 12 A, PowerFlex 40 Series
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, Keyed Actuator Included, Stainless Steel
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen Bradley 1746 Series PLC Power Supply for Use with SLC 500 Series, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Inverter Drive, 2.2 kW, 3 Phase, 480 V ac, 6 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Display Module for Use with Micro820 Controller
Allen Bradley PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1500 Series, Analogue
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch