Industry We Serve
Solutions We Provide
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02742-HW-ALBR-081
MF # 100S-C37EJ22C
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Coil Voltage | 24 V dc |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Contact Current Rating | 37 A |
| Series | 100S-C |
| Function | Safety |
| Normal State Configuration | 2NO + 2NC |
| Auxiliary Contact Configuration | 2NO + 2NC |
| Number Of Auxiliary Contacts | 4 |
| Width | 45mm |
| Length | 81mm |
| Depth | 143mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Pole and Throw Configuration | 3P |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 15 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 28-Input, Digital Input
Allen‑Bradley 1762-L24BWAR MicroLogix 1200 24
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 18.5 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley Micro 800 Series PLC Power Supply for Use with Micro800 Series
Allen‑Bradley 1762-L40AWAR MicroLogix 1200 40 (Discontinued)
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 1 Phase, 240 V ac, 4.8 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 440R / MSR55P Speed/Standstill Monitoring Safety Relay, 230V ac, Dual-Channel, 3 Safety Contacts
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen Bradley Allen-Bradley Contactor, 100 to 250 V ac/dc Coil, 3-Pole, 460 A, 1NC + 1NO
Allen Bradley Guardmaster 440N Safety Relay, 24V ac, 2 Safety Contacts
Allen Bradley 100-E Contactor, 100 → 250 V dc Coil, 3-Pole, 400 A, 200 kW, 1NO + 1NC, 400 V ac
Allen Bradley 1606 Switched Mode DIN Rail Power Supply, 100 → 240 V ac, 110 → 150 V dc ac, dc Input, 24V
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 523 Series
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, 6m Cable
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, Micro M12
Allen Bradley 1761 Series PLC Cable for Use with MicroLogix Series, RS232
Allen Bradley Micro 800 Series Isolated Serial Port for Use with Micro800
Allen Bradley Guardmaster 0110N Safety Edge Sensor, Protected Area 2m, SET Wire Lead
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, Plastic Housing, 2NC, 10m Cable
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch