Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02693-HW-ALBR-032
MF # 100-C16KF10
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Coil Voltage | 230 V ac |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Series | 100C |
| Range | 100 Series |
| Power Rating | 7.5 kW |
| Normal State Configuration | 3NO |
| Number Of Auxiliary Contacts | 1 |
| Terminal Type | Screw |
| Length | 81mm |
| Width | 45mm |
| Depth | 86.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Micro 800 Series Isolated Serial Port for Use with Micro800
Allen Bradley 1762 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1100 Series, Analogue
Allen Bradley 1762 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1100 Series, MicroLogix 1200 Series, MicroLogix 1400
Allen Bradley 1766 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1400 Series, Digital, Relay, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley PanelView 800 Touch Screen HMI - 10 in, TFT LCD Display, 800 x 600pixels
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 22 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Lock, 24V ac/dc
Allen Bradley Inverter Drive, 18.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 37 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC, Keyed Actuator Included, Glass Filled PBT
Allen Bradley Temperature Monitoring Relay, DPST, DIN Rail
Allen Bradley 2080 Series PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue, 0 → 10 V
Allen Bradley 855P Series Panel Mount Siren, 12 → 24 V ac/dc, 105dB at 1 m, IP65, AC, DC
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen‑Bradley PowerFlex DC Drive 230V AC 3 HP
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen‑Bradley 20AB4P2A0NYYACG0 PowerFlex 70 A
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 1 Phase, 240 V ac, 4.8 A, PowerFlex 525 Series
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch