Industry We Serve
Solutions We Provide
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02721-HW-ALBR-060
MF # 1766-L32BXB
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Accessory Type | PLC I/O Module |
| Range | MicroLogix |
| Series | 1766 |
| Number of Inputs | 20 |
| Input Type | Digital |
| Number of Outputs | 12 |
| Output Type | Relay |
| For Use With | MicroLogix 1400 Series |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Dimensions | 87 x 180 x 90 mm |
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, 6m Cable
Allen Bradley Guardmaster Actuator for Use with TLS-GD2 Interlock Safety Switch
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, Keyed Actuator Included, Stainless Steel
Allen Bradley Micro 800 Series PLC Power Supply for Use with Micro800 Series
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 30 A, 15 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 22 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Allen Bradley 2080 Series PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue, 0 → 10 V
Allen Bradley 440R / Guardmaster SI Safety Monitoring Safety Relay, 24V dc, Dual-Channel, 2 Safety Contacts
Allen Bradley 23 → 32 A Motor Protection Circuit Breaker
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, 2NO/2NC, Keyed, Stainless Steel
Allen Bradley PanelView 800 Touch Screen HMI - 10 in, TFT LCD Display, 800 x 600pixels
Allen Bradley Guardmaster ATEX 440K Safety Interlock Switch, 2NC, Keyed Actuator Included, Glass Filled PBT
Allen Bradley Guardmaster 440P Series Roller Plunger Interlock Switch, 2NO/2NC, IP66, 4PST, Metal Housing
Allen Bradley 32 → 45 A 140M Motor Protection Circuit Breaker, 480 V
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 2m, NO/NC, Straight
Allen Bradley Guardmaster 440G-MT Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc, Actuator Included
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC/1NO, Tongue Actuator Included, Metal
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch