Industry We Serve
Solutions We Provide
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02702-HW-ALBR-041
MF # 440N-Z21SS2HN
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Supply Voltage | 24V dc |
| Safety Contacts | 2NC |
| Housing Material | Plastic |
| Connection Type | Micro M12 |
| Actuator Type | Coded |
| Auxiliary Contacts | 1 PNP |
| Safety Category | 4 |
| Sensor Principle | RFID |
| Actuator Included | Yes |
| Switching Distance | 15 mm |
| Series | 440N |
| Range | Sensaguard |
| IP Rating | IP69K |
| Length | 88.14mm |
| Depth | 20.65mm |
| Width | 24.99mm |
Allen Bradley Micro 850 Starter Pack - Lite Series PLC CPU Starter Kit for Use with Micro 800 Controllers
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC/1NO, Tongue Actuator Included, Metal
Allen Bradley 32 → 45 A 140M Motor Protection Circuit Breaker, 480 V
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 3 Phase, 400 V ac, 2.3 A, PowerFlex 4 Series
Allen Bradley PanelView 800 Touch Screen HMI - 10 in, TFT LCD Display, 800 x 600pixels
Allen Bradley 1746 Series PLC Power Supply for Use with SLC 500 Series, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley SLC 500 Series PLC CPU for Use with SLC 500 Series, Digital Output, Digital Input
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen Bradley 440R / Guardmaster SI Safety Monitoring Safety Relay, 24V dc, Dual-Channel, 2 Safety Contacts
Allen Bradley 1746 Series PLC I/O Module for Use with SLC 500 Series, Analogue
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 30m, 2NO/2NC, Straight
Allen Bradley Inverter Drive, 18.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 37 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Micro820 Series PLC CPU for Use with Bulletin 2080, Relay Output, 12-Input, Analogue, DC Input
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Relay Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen Bradley 100S-C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 2NO + 3NC, 690 V ac
Allen‑Bradley PowerFlex DC Drive 230V AC 3 HP
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC, Keyed Actuator Included, Glass Filled PBT
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch