Industry We Serve
Solutions We Provide
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02710-HW-ALBR-049
MF # 440T-MRKSE110A
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Lock Style | Keyed |
| Normal State Configuration | 2NO/2NC |
| Lock Type | Interlock |
| Maximum AC Voltage | 750V |
| Connection Type | M20 |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Range | Prosafe |
| IP Rating | IP65 |
| Number of Head Directions | 1 |
| Series | 440T |
| Length | 143mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Width | 80mm |
| Maximum Current | 20A |
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Lock, 24V ac/dc
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC, Keyed Actuator Included, Glass Filled PBT
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 3 Phase, 400 V ac, 2.3 A, PowerFlex 40 Series
Allen Bradley 1769 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1500 Series, Digital
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, 120 → 240 V Supply, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital
Allen Bradley PanelView 800 Touch Screen HMI - 10 in, TFT LCD Display, 800 x 600pixels
Allen Bradley 1761 Series PLC Cable for Use with MicroLogix Series, RS232
Allen Bradley 32 → 45 A 140M Motor Protection Circuit Breaker, 480 V
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, Keyed Actuator Included, Stainless Steel
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 12 A, PowerFlex 40 Series
Allen Bradley 100S-C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 2NO + 3NC, 690 V ac
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 11 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Stainless Steel Housing
Allen Bradley Micro 850 Starter Pack - Lite Series PLC CPU Starter Kit for Use with Micro 800 Controllers
Allen Bradley Temperature Monitoring Relay, DPST, DIN Rail
Allen Bradley 1746 Series PLC Power Supply for Use with SLC 500 Series, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 28-Input, Digital Input
Allen Bradley Soft Starter, Soft Start, 18.5 kW, 460 V ac, 3 Phase, IP2X
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch