Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02679-HW-ALBR-018
MF # 2080-IF2
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Accessory Type | PLC I/O Module |
| Range | Micro800 |
| Series | 2080 |
| Number of Inputs | 2 |
| Input Type | Analogue |
| Output Type | Analogue |
| Number of Outputs | 4 |
| For Use With | Micro 830 Series |
| Supply Voltage | 0 → 10 V |
| Output Current | 0 → 20 mA |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
Allen Bradley 1769 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1500 Series, Digital
Allen Bradley PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue
Allen Bradley Guardmaster Actuator for Use with TLS-GD2 Interlock Safety Switch
Allen Bradley PanelView 800 Touch Screen HMI - 4 in, TFT LCD Display, 480 x 272pixels
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 11 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley 2711P Series Touch Screen HMI - 12.1 in, LCD, TFT Display, 1280 x 800pixels
Allen Bradley 1762 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1100 Series, MicroLogix 1200 Series, MicroLogix 1400
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 30m, 2NO/2NC, Straight
Allen Bradley 1761 Series PLC Cable for Use with MicroLogix Series, RS232
Allen Bradley Guardmaster 440-R Series Input/Output Module, 1 Inputs, 6 Outputs, 24 V dc, 4NO/2NC
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 37 A, 18.5 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley 23 → 32 A Motor Protection Circuit Breaker
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 3 Phase, 400 V ac, 2.3 A, PowerFlex 4 Series
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 230 V ac Coil, 3-Pole, 16 A, 7.5 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Micro 850 Starter Pack - Lite Series PLC CPU Starter Kit for Use with Micro 800 Controllers
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 10-Input, Digital Input
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Lock, 24V ac/dc
Allen Bradley 1 Button Safety Two Hand Control Switch, Black, Yellow, 800Z Series
Allen Bradley 2080 Series PLC I/O Module for Use with Micro 830 Series, Analogue, Analogue,...
NEXPATCH MODULAR KEYSTONE COPPER FRAME 24 PORTS