Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02750-HW-ALBR-089
MF # 25B-D1P4N114
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Power Rating | 0.4 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 400 V ac |
| Current Rating | 1.4 A |
| For Use With | Networked Machine |
| Series | PowerFlex 525 |
| Field Bus Communication Type | DeviceNet |
| IP Rating | IP20, IP30 |
| Output Frequency | 500Hz |
| STO | Yes |
| Drive Type | Vector Control |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Filter Included | Yes |
| Control Panel | Yes |
| Standards Met | ACS 156, ATEX, CE, CE Marine (RINA), C-Tick, cUL, GOST R, KCC, RoHS, Semi F47, TUV, UL |
| Overall Width | 152mm |
| Overall Depth | 172mm |
| Overall Length | 72mm |
| Function | Motor Control |
| Special Features | Enhance Safety, Excellent Reliability, Flexible Control |
| Interface | Ethernet |
Allen Bradley Micro 800 Series PLC Power Supply for Use with Micro800 Series
Allen Bradley Display Module for Use with Micro820 Controller
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, M12
Allen Bradley Guardmaster 440K Safety Interlock Switch, 2NC/1NO, Tongue Actuator Included, Metal
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, Micro M12
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 6-Input, Digital Input
Allen Bradley 1769 Series PLC Power Supply for Use with Compact I/O Module
Allen Bradley SLC 500 Series PLC CPU for Use with SLC 500 Series, Digital Output, Digital Input
Allen Bradley Guardmaster 440G-S Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc, Actuator Included
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 2711P Series Touch Screen HMI - 12.1 in, LCD, TFT Display, 1280 x 800pixels
Allen Bradley Temperature Monitoring Relay, DPST, DIN Rail
Allen Bradley Guardmaster 440P Series Roller Plunger Interlock Switch, 2NO/2NC, IP66, 4PST, Metal Housing
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 480 V ac, 13 A, PowerFlex 4M Series
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, 2m Cable
Allen‑Bradley PowerFlex DC Drive 230V AC 3 HP
Allen Bradley 100-E Contactor, 100 → 250 V dc Coil, 3-Pole, 400 A, 200 kW, 1NO + 1NC, 400 V ac
Allen Bradley 32 → 45 A 140M Motor Protection Circuit Breaker, 480 V
Allen Bradley 100 Series 100K Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 12 A, 5.5 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Micro820 Series PLC CPU for Use with Bulletin 2080, Relay Output, 12-Input, Analogue, DC Input
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch