Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02764-HW-ALBR-103
MF # 100-K12DJ10
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Coil Voltage | 24 V dc |
| Number of Poles | 3 |
| Contact Voltage Rating | 690 V ac |
| Contact Current Rating | 12 A |
| Range | 100 Series |
| Series | 100K |
| Power Rating | 5.5 kW |
| Function | Motor Control |
| Normal State Configuration | 3NO |
| Number Of Auxiliary Contacts | 1 |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 44.9mm |
| Length | 108.2mm |
| Depth | 82.7mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
Allen Bradley 32 → 45 A 140M Motor Protection Circuit Breaker, 480 V
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 28-Input, Digital Input
Allen Bradley Inverter Drive, 0.4 kW, 3 Phase, 400 V ac, 1.4 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Inverter Drive, 4 kW, 3 Phase, 400 V ac, 10.5 A, PowerFlex 40 Series
Allen Bradley 23 → 32 A Motor Protection Circuit Breaker
Allen Bradley 1766 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1400 Series, Digital, Relay, 120 V ac, 240 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, Micro M12
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, 6m Cable
Allen Bradley Guardmaster 440E Rope Pull Switch, 30m, 2NO/2NC, Straight
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 14-Input, AC, DC Input
Allen Bradley Guardmaster 440N Series RFID Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 3m Cable
Allen Bradley 100-E Contactor, 100 → 250 V dc Coil, 3-Pole, 190 A, 90 kW, 1NO + 1NC, 400 V ac
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, Keyed Actuator Included, Stainless Steel
Allen Bradley Display Module for Use with Micro820 Controller
Allen Bradley 1761 Series PLC Cable for Use with MicroLogix Series, RS232
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, 28-Input, AC, DC Input
Allen Bradley 1756-L Series Logic Controller for Use with PLCs - Programmable Logic Controllers
Allen Bradley 100S-C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 2NO + 3NC, 690 V ac
Allen Bradley 1762 Series PLC I/O Module for Use with MicroLogix 1100 Series, MicroLogix 1200 Series, MicroLogix 1400
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch