Industry We Serve
Shop By Category
Shop By Brand
Explore Our Deals
Our Company
Career With Us
Partner With Us
NG # 02766-HW-ALBR-105
MF # 440N-Z21US2H
Stock
Custom Pricing
Get A Quote
Stock
Custom Pricing
Get A Quote| Supply Voltage | 24V dc |
| Housing Material | Plastic |
| Connection Type | M12 |
| Actuator Type | Unique Coded |
| Safety Category | 4 |
| Sensor Principle | RFID |
| Actuator Included | Yes |
| Switching Distance | 18 mm |
| Series | 440N |
| Range | Sensaguard |
| IP Rating | IP69K |
| Depth | 20.65mm |
| Width | 24.99mm |
| Length | 88.14mm |
Allen Bradley Inverter Drive, 0.4 kW, 3 Phase, 400 V ac, 1.4 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 1756-L Series Logic Controller for Use with PLCs - Programmable Logic Controllers
Allen Bradley Micro830 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Digital Output, 28-Input, Digital Input
Allen Bradley 2711P Series Touch Screen HMI - 15 in, LCD, TFT Display, 1024 x 768pixels
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Micro810 Series PLC CPU, Analogue, Digital Output, 8-Input, Analogue, Digital Input
Allen Bradley 1769 Series PLC Power Supply for Use with Compact I/O Module
Allen Bradley Inverter Drive, 5.5 kW, 3 Phase, 480 V ac, 13 A, PowerFlex 4M Series
Allen Bradley Guardmaster 440N Series Magnetic Non-Contact Safety Switch, 24V dc, Plastic Housing, 2NC, 2m Cable
Allen‑Bradley 1762-L24BWAR MicroLogix 1200 24
Allen Bradley 100 Series 100C Contactor, 24 V dc Coil, 3-Pole, 23 A, 11 kW, 3NO, 690 V ac
Allen Bradley Inverter Drive, 11 kW, 3 Phase, 400 V ac, 24 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley 440G-T Series Solenoid Interlock Switch, Power to Unlock, 24V ac/dc
Allen Bradley Inverter Drive, 7.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 17 A, PowerFlex 523 Series
Allen Bradley Micro850 Series PLC CPU for Use with Micro800 Series, Relay Output, 14-Input, AC Input
Allen Bradley 100-E Contactor, 100 → 250 V dc Coil, 3-Pole, 190 A, 90 kW, 1NO + 1NC, 400 V ac
Allen Bradley Inverter Drive, 0.75 kW, 1 Phase, 240 V ac, 4.8 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Allen-Bradley Contactor, 100 to 250 V ac/dc Coil, 3-Pole, 460 A, 1NC + 1NO
Allen Bradley Inverter Drive, 18.5 kW, 3 Phase, 400 V ac, 37 A, PowerFlex 525 Series
Allen Bradley Guardmaster 440T Safety Interlock Switch, Keyed Actuator Included, Stainless Steel
Veritas NetBackup 5340 - hard drive array
Advantech MIC-7700 Compact Fanless System with Intel Core i CPU Socket
17" SXGA Industrial Monitors with Resistive Touch Control, Direct HDMI, DP, and VGA Ports
MITAC INTEL TIGER LAKE I3-1115G4E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
MITAC MP1-11TGS TIGER LAKE I7-1185G7E FANLESS INDUSTRIAL EMBEDDED SYSTEM, VPRO, TPM 2.0
Juniper Networks NFX250 Network Services Platform - application accelerator
Cisco Catalyst 9600 Series Networking Switch